1928405524
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 博世(Bosch)
- 颜 色:
- 黑色
- 产品描述:
- Kompakt 4 / Connector 3P / Code 1 / Black
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| Manufacturer | Bosch |
| Packing unit | 500pcs |
| Product Type | Connector Housing |
| Number of positions | 3 |
| Code | 1 |
| Blade width | 2.8mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Sealed connection | Yes |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | black |
| Body Material | PA 66 GF |
| Length | 28.1mm |
| Width | 20.55mm |
| Height | 30.6mm |
| Vibration Resistance | Engine / Transmission |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 150° |
| Terminal Sealing | Single wire seal |
| Type of seal (connector) | radial seal |
| Type of seal (cable) | single wire seal |
| Type of locking mechanism (connector) | with a connector position assurance |
| Secondary locking | Yes |
| Additional features | secondary lock blue |
| RoHS | Yes |



















扫一扫
扫一扫