1928404227
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 博世(Bosch)
- 颜 色:
- 黑色
- 产品描述:
- Kompakt / Clutch Connector 3P / Code 1 / Black
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| Manufacturer | Bosch |
| Packing unit | 500pcs |
| Product Type | Clutch Connector |
| Number of positions | 3 |
| Code | 1 |
| Blade width | 2.8mm |
| Connection System | Wire-to-Wire |
| Gender | Male |
| Sealed connection | Yes |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | black |
| Body Material | PA 66 GF 30 |
| Length | 43.9mm |
| Width | 19.4mm |
| Height | 23.8mm |
| Minimum pitch | 5mm |
| Vibration Resistance | Engine / Transmission |
| Vibration strength | 20G |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 150° |
| Terminal Sealing | Single wire seal |
| Type of seal (connector) | radial seal |
| Type of seal (cable) | single wire seal |
| Type of locking mechanism (connector) | with a plastic or metal lever |
| Secondary locking | No |
扫一扫
扫一扫