174-00253
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Natural (NA)
- 产品描述:
- High tensile strength Synthetic rubber surface finishing provides very good knotting characteristics
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频
| TE | 174-00253 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Competences Cable clips for edges: fasten cables without drilling Cable Ties and Fixings |
| 描述 | High tensile strength Synthetic rubber surface finishing provides very good knotting characteristics |
| Colour | Natural (NA) |
| Pack Cont. | 250m |
| Package Quantity per | reel |
| PART DESCRIPTION | LTHT4C2NA-GF-NA |
| Product Family | Lacing tape LTHT4C2NA |
| Product Group | Lacing tape made of glass fibre |
| Short Description | Lacing tape 250 m x 3.17 mm, Glass-fibre, natural |
| 颜色 | Natural (NA) |
| Variant | Extended Length |
| Min.Tensile Strength | 889N |
| Thickness (T) | 0.4mm |
| Width (W) | 3.17mm |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | YES |
| Hazardous good | No |
| Material | Glass-fibre (GF) |
| Operating Temperature - °C | -55 °C to +427 °C |
| Specifications | A-A-52083, NSA8420 |
| GTIN-13 / EAN | 4031026434728.0 |
| Packaging 1 - Height (m) | 0.11m |
| Packaging 1 - Length (m) | 0.07m |
| Packaging 1 - Qty | 250.0 |
| Packaging 1 - Type | reel |
| Packaging 1 - Volume (m³) | 0.00054m³ |
| Packaging 1 - Weight (kg) | 0.506kg |
| Packaging 1 - Width (m) | 0.07m |
扫一扫
扫一扫