111-98161
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Natural (NA)
- 产品描述:
- Usable with common styles of cable tray Meets rated break point to provide easy installation No pulling of cable tie underneath cable harness
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频
| TE | 111-98161 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Competences Cable holder Accessories Similar products |
| 描述 | Usable with common styles of cable tray Meets rated break point to provide easy installation No pulling of cable tie underneath cable harness |
| Application Tool | MK6, MK9P, EVO9, EVO9HT |
| Colour | Natural (NA) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 50pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | CTF250-PA66-NA |
| Product Family | CTF-Series |
| Product Group | Cable Ties inside serrated for cable tray |
| Releasable Closure (Yes/No) | No |
| Short Description | Cable Ties inside serrated for cable tray 355x13.0 natural |
| 颜色 | Natural (NA) |
| Tie Closure | plastic pawl |
| Variant | Inside Serrated |
| Length (L) | 355mm |
| Min.Tensile Strength | 1115N |
| Thickness (T) | 2mm |
| Width (W) | 13.0mm |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | YES |
| Flammability | UL 94 V2 |
| Hazardous good | No |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Operating Temperature - °C | -40 °C to +85 °C |
| GTIN-13 / EAN | 5022660019296.0 |
| Packaging 1 - Height (m) | 0.04m |
| Packaging 1 - Length (m) | 0.406m |
| Packaging 1 - Qty | 50.0 |
| Packaging 1 - Type | bag |
| Packaging 1 - Volume (m³) | 0.00247m³ |
| Packaging 1 - Weight (kg) | 0.579001kg |
| Packaging 1 - Width (m) | 0.152m |
扫一扫
扫一扫