111-02356
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Metal (ML)
- 产品描述:
- Made from stainless steel 316 High tensile strength Corrosion resistant Weather resistant Outstanding chemical resistance High temperature resistant Non-burning Antimagnetic
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | 111-02356 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Further information to SSB680S-6X Competences Cable Ties and Fixings Cable clips for edges: fasten cables without drilling Accessories Similar products |
| 描述 | Made from stainless steel 316 High tensile strength Corrosion resistant Weather resistant Outstanding chemical resistance High temperature resistant Non-burning Antimagnetic |
| Application Tool | KST-STG200, HDT16, MK9SST, MK9PSST |
| Colour | Metal (ML) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 100pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | SSB680S-6X-SS316-ML |
| Product Family | SSB Series |
| Product Group | Cable ties with ball-lock |
| Releasable Closure (Yes/No) | No |
| 颜色 | Metal (ML) |
| Bundle ∅ max. | 203mm |
| Length (L) | 680mm |
| Min.Tensile Strength | 670N |
| Width (W) | 4.6mm |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | YES |
| Hazardous good | No |
| Material | Stainless Steel (SS316) |
| Specifications | ANSI/UL 1565, ANSI/UL 62275, EN 62275 |
| UL OCD link | Link |
| UL-File Number | E193818 |
| GTIN-13 / EAN | 4031026591681.0 |
| Packaging 1 - Qty | 100.0 |
| Packaging 1 - Type | bag |
| Packaging 1 - Weight (kg) | 0.734001kg |
扫一扫
扫一扫