111-00341
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Metal (ML)
- 产品描述:
- AMT ties for heavy-duty application Available in type 316 stainless steel Suitable for applications with high vibrations
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | 111-00341 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Further information to AMT10H16SB Competences Cable clips for edges: fasten cables without drilling Cable Ties and Fixings Accessories Similar products |
| 描述 | AMT ties for heavy-duty application Available in type 316 stainless steel Suitable for applications with high vibrations |
| Application Tool | HDT16 |
| Colour | Metal (ML) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 10pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | AMT10H16SB-SS316-ML |
| Product Family | AMT-Series, Stainless Steel 316 |
| Product Group | Metal Banding for Heavy Duty Application |
| Releasable Closure (Yes/No) | No |
| Short Description | Stainless Steel Cable Tie 1000x16 mm |
| 颜色 | Metal (ML) |
| Tie Closure | folding |
| Variant | Extended Length |
| Bundle ∅ max. | 270mm |
| Length (L) | 1000mm |
| Min.Tensile Strength | 2500N |
| Thickness (T) | 0.75mm |
| Width (W) | 16.0mm |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | YES |
| Flammability | non-burning |
| Halogenfree | Yes |
| Hazardous good | No |
| Material | Stainless Steel (SS316) |
| Operating Temperature - °C | -80 °C to +538 °C |
| GTIN-13 / EAN | 5022660300240.0 |
| Packaging 1 - Height (m) | 0.05m |
| Packaging 1 - Length (m) | 1.09m |
| Packaging 1 - Qty | 10.0 |
| Packaging 1 - Type | bag |
| Packaging 1 - Volume (m³) | 0.00572m³ |
| Packaging 1 - Weight (kg) | 0.020001kg |
| Packaging 1 - Width (m) | 0.105m |
扫一扫
扫一扫