111-91160
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Black (BK)
- 产品描述:
- Coated releasable Stainless Steel buckle tie Polyester coating prevent corrosion between dissimilar materials
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频
| TE | 111-91160 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Competences Cable clips for edges: fasten cables without drilling Cable Ties and Fixings Accessories Similar products |
| 描述 | Coated releasable Stainless Steel buckle tie Polyester coating prevent corrosion between dissimilar materials |
| Application Tool | HDT16 |
| Colour | Black (BK) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 50pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | MLT16SSC10-SS316/SP-BK |
| Product Family | MLT-C |
| Product Group | Cable Ties with Fold Locking and Coating |
| Releasable Closure (Yes/No) | Yes |
| 颜色 | Black (BK) |
| Tie Closure | folding |
| Variant | No Serration |
| Bundle ∅ max. | 120mm |
| Bundle ∅ min. | 25.0mm |
| Length (L) | 430mm |
| Min.Tensile Strength | 850N |
| Width (W) | 10.26mm |
| Flammability | non-burning (except coating) |
| Halogenfree | Yes |
| Material | Stainless Steel (SS316), Polyester (SP) |
| Operating Temperature - °C | -80 °C to +538 °C |
| GTIN-13 / EAN | 5016371006706.0 |
扫一扫
扫一扫