111-00811
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Metal (ML)
- 产品描述:
- AMT ties for heavy-duty application 316 type stainless steel Suitable for applications with high vibrations Available in type 316 stainless steel
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频
| TE | 111-00811 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Competences Cable clips for edges: fasten cables without drilling Cable Ties and Fixings Accessories |
| 描述 | AMT ties for heavy-duty application 316 type stainless steel Suitable for applications with high vibrations Available in type 316 stainless steel |
| Application Tool | KST-STG200, MK9SST, MK9PSST |
| Colour | Metal (ML) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 50pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | STB680M-SS316 |
| Releasable Closure (Yes/No) | No |
| 颜色 | Metal (ML) |
| Bundle ∅ max. | 203mm |
| Length (L) | 680mm |
| Min.Tensile Strength | 1115N |
| Thickness (T) | 0.3mm |
| Width (W) | 8.0mm |
| Flammability | non-burning |
| Halogenfree | Yes |
| Material | Stainless Steel (SS316) |
| Operating Temperature - °C | -80 °C to +538 °C |
| GTIN-13 / EAN | 4944387923803.0 |
扫一扫
扫一扫