115-06200
- 类 型:
- 扎带
- 品 牌:
- 海尔曼太通全球(HellermannTyton)
- 颜 色:
- Black (BK)
- 产品描述:
- Extended trigger for simple and quick release of ties Multiple grades of PA 6.6 for use indoors, outdoors or at high temperatures
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | 115-06200 |
| 分类 | 扎带 |
| 品牌 | 海尔曼太通全球(HellermannTyton) |
| 类型 | Features Certifications & Approvals Application More products in this product group Base Data Product Dimensions Material and Specifications Logistics and Packaging More Information Further information to RT40R Competences Cable clips for edges: fasten cables without drilling Cable Ties and Fixings Similar products |
| 描述 | Extended trigger for simple and quick release of ties Multiple grades of PA 6.6 for use indoors, outdoors or at high temperatures |
| Colour | Black (BK) |
| Identification Plate Position | none |
| Pack Cont. | 100pcs. |
| Package Quantity per | bag |
| PART DESCRIPTION | RT40R-PA66-BK |
| Product Family | RT Series With Extended Pawl |
| Product Group | Releaseble Cable Ties |
| Releasable Closure (Yes/No) | Yes |
| Short Description | 8.46", 34 lb., releasable cable tie, black, 100/bag |
| 颜色 | Black (BK) |
| Tie Closure | plastic pawl |
| Variant | Inside Serrated |
| Bundle ∅ max. | 51.0mm |
| Bundle ∅ min. | 1.5mm |
| Length (L) | 215.9mm |
| Min.Tensile Strength | 180.0N |
| Width (W) | 4.0mm |
| Flammability | UL 94 V2 |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Operating Temperature - °C | -40 °C to +85 °C |
| Specifications | UL-ZODZ2.E64139 |
| UL-File Number | E64139 |
| GTIN-13 / EAN | 4031026312286.0 |
扫一扫
扫一扫