59566-1002LF
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 安费诺(Amphenol-ICC)
- 颜 色:
- Natural
- 产品描述:
- Metral® High Speed 4000 Series, Backplane Connectors, Header, Vertical Signal, 5 Row, Press-Fit, 30 Position, Select Load, Standard
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | 59566-1002LF |
| 分类 | 连接器 |
| 类型 | amphenol-icc |
| 品牌 | 安费诺(Amphenol-ICC) |
| 描述 | Metral® High Speed 4000 Series, Backplane Connectors, Header, Vertical Signal, 5 Row, Press-Fit, 30 Position, Select Load, Standard |
| Gender | Header |
| 孔位数 | 30 |
| Number of Contacts | 30 |
| Number of Rows | 5 |
| Orientation | Straight |
| Termination Style | Press-Fit |
| 颜色 | Natural |
| Voltage Rating | 500 V DC |
| Durability (Mating cycles) | 250 mating cycles |
| Material Contact | Copper Alloy |
| Tail Plating | Tin |
| Material Housing | Glass - Filled LCP |
| Operating Temperature Range | -55°C to +125°C |
| Retention Feature | Yes |
| Ul file number | E66906 |
| Packaging | Bag |
| Resistance (Insulation) | 1000 MΩ min. |
| Height above Board | 17.00mm (0.669in) |
| Data Rate | 6.25Gb/s |
扫一扫
扫一扫