Sheer Pwr
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 安费诺(Amphenol-ICC)
- 颜 色:
- black
- 产品描述:
- SheerPwr Circular,Power connectors, 3.60mm receptacle, vertical, press-fit, 12 contact beams
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | Sheer Pwr |
| 分类 | 连接器 |
| 类型 | amphenol-icc |
| 品牌 | 安费诺(Amphenol-ICC) |
| 连接器类型 | 母端 |
| 描述 | SheerPwr Circular,Power connectors, 3.60mm receptacle, vertical, press-fit, 12 contact beams |
| Gender | Receptacle |
| Termination Style | Press-Fit |
| 颜色 | black |
| Current Rating | 70A |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1000V |
| Voltage Rating | Depends on application |
| Durability (Mating cycles) | 50 Mating Cycles |
| Material Housing | High temperature thermoplastic, UL 94 V-3 |
| Operating Temperature Range | -40°C to +105°C |
| Ul file number | E66096 |
| Packaging | Tray |
| Component Type | Busbar |
| Resistance (Contact) | 0.5mΩ |
| Resistance (Insulation) | 1000mΩ |
| Plating Contact area | AGT |
扫一扫
扫一扫