47439-002LF
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 安费诺(Amphenol-ICC)
- 颜 色:
- 产品描述:
- PV® Wire-to-Board Connector System, 2.54mm (0.1inch) Centerline Crimp-to-Wire Receptacle.
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频
| TE | 47439-002LF |
| 分类 | 连接器 |
| 类型 | amphenol-icc |
| 品牌 | 安费诺(Amphenol-ICC) |
| 描述 | PV® Wire-to-Board Connector System, 2.54mm (0.1inch) Centerline Crimp-to-Wire Receptacle. |
| Product Series | 47212 |
| Pitch | 2.54mm (0.100in) |
| Current Rating | 3A Continuous |
| Voltage Rating | 1000V rms |
| Material Contact | Copper Alloy |
| Plating Contact Area | 1.02μm (40μin) Gold |
| Operating Temperature Range | -65°C to +125°C |
| Ul file number | E66906 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance (Contact) | 15MΩ max |
| Resistance (Insulation) | 5000MΩ |
扫一扫
扫一扫