10158514-0007SR1LF
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 安费诺(Amphenol-ICC)
- 颜 色:
- Nature
- 产品描述:
- Minitek® Multipitch™,1.5mm Crimp-to-Wire Connector Platform, Wire to Board Header, 7 Position, Top Latch, Tin (preplated)
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | 10158514-0007SR1LF |
| 分类 | 连接器 |
| 类型 | amphenol-icc |
| 品牌 | 安费诺(Amphenol-ICC) |
| 描述 | Minitek® Multipitch™,1.5mm Crimp-to-Wire Connector Platform, Wire to Board Header, 7 Position, Top Latch, Tin (preplated) |
| Gender | Header |
| 孔位数 | 7 |
| Number of Contacts | 7 |
| Product Series | 10158514 |
| Orientation | Right Angle |
| Termination Style | Surface Mount |
| Pitch | 1.50mm (0.059in) |
| 颜色 | Nature |
| Current Rating | 2A |
| Dielectric Withstanding Voltage | 500V AC |
| Voltage Rating | 50V |
| Durability (Mating cycles) | 30 |
| Material Contact | High Current Alloy |
| Plating Contact Area | Tin (preplated) |
| Material Housing | High temperature thermoplastic, UL94V-0 |
| Operating Temperature Range | -40°C to +105°C |
| Resistance (Contact) | 40mΩ |
| Resistance (Insulation) | 100MΩ |
扫一扫
扫一扫