PS-15SD-S4T1-1
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 航空电子(JAE)
- 颜 色:
- Black
- 产品描述:
- PS-15SD-S4T1-1 JAE Black
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| TE | PS-15SD-S4T1-1 |
| 分类 | 连接器 |
| 类型 | 连接器 |
| 品牌 | 航空电子(JAE) |
| 项目 | PS-15SD-S4T1-1 |
| 描述 | PS-15SD-S4T1-1 JAE Black |
| 状态 | Active |
| Features | 2.54mm pitch socket receptacle for board-to-board connection, 15 pos., Socket |
| 孔位数 | 15.0 |
| Number of Positions | 15 pos. |
| Contact Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Rated Current (A) | 3 A |
| 颜色 | Black |
| Connector Type | Socket |
| Connector Style | Right angle |
| Material of Insulator | Glass filled PBT (UL94V-0) |
| Finish of Contact in Connecting Area | Gold plating over Nickel |
| Finish of Contact in PCB Mounting Area | Gold plating over Nickel |
| 符合危害性物質限制指令标准 | 10 substances (2011/65/EU) |
| 欧州化学物质规制标准 | 211 substances (19/01/2021) |
| 组装 | PS-15PE-S4LT1-PN1 PS-15PE-S4T1-PN1 |
| Remarks | Pin header (PS series Original type) of mating half also supports board-to-cable mounting |
扫一扫
扫一扫