872-863-561
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- Hirschmann
- 颜 色:
- 黑色
- 产品描述:
- 2way 1.2 SealStar MA Connector
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| Connector Type: | Housing for male terminals |
| Terminal Type: | 1.2 MM |
| Number of Ways: | 2 |
| Connector Positioning Assur.: | No |
| Protective Shroud Twisted: | No |
| Operating Temperature Range: | -40 °C - 150 °C |
| Terminal Positioning Assurance: | Yes |
| Terminals/Seals: | DrwngNo. MALE: 10322345-1, DrwngNo. MCON 1.2: C-1418754, DrwngNo. Tyco: C-967067, DrwngNo. Seal Plug:C-967056GEN, DrwngNo. Kostal: 10129550-1, Processing Spec. 114-18464 No Distribution via Hirschmann Automotive. Please contact the suppliers directly. |
| Pitch: | at 1.2 mm = 4 mm |
| Color: | Black |
| Coding: | A |
| Tightness Classification: | IPX9K |
| Cable Exit Angle: | 180 ° |
| Sealed: | Yes, with single wire seals |
| Guideline: | LV-214 |
| Housing Material: | PA GF |
扫一扫
扫一扫