1928404878
- 类 型:
- 连接器
- 品 牌:
- 博世(Bosch)
- 颜 色:
- 黑色
- 产品描述:
- GPC / Connector 1P / 90° angle / ∅ 3.0 / Black
线束工程师服务平台
可以搜到:产品、技术、资料、新闻、检测、企业、视频

| Manufacturer | Bosch |
| Packing unit | 1000pcs |
| Product Type | Connector Housing |
| Number of positions | 1 |
| Blade width | 4mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Colour | black |
| Body Material | PA 66 GF 15 |
| Length | 27.3mm |
| Width | 13.5mm |
| Height | 24.5mm |
| Vibration Resistance | Engine Compartment |
| Vibration strength | 30G |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 140° |
| Type of locking mechanism (connector) | above the ring-groove of the glow plug |
| Secondary locking | No |
扫一扫
扫一扫